Wychowawczyni świetlicy, pani Agnieszka Żywicka, była po raz szósty organizatorką charytatywnej akcji „Nakrętki dla Karolinki”. Ogólnie rzecz biorąc, akcja ta miała już swoją dziewiątą edycję. Wzięło w niej udział 89 uczniów z klas „0” – VIII. Karolina Orlikowska to 8-letnia dziewczynka, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

Uczniowie zebrali łącznie ponad 821 kg. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody książkowe. Są to:

1 Amelia Knopik I 163 kg nakrętek

2 Wiktoria Reszka VA 83 kg

3 Marika Żywicka I 40,5 kg

4 Karolina Kulas II 32,5 kg

5 Monika von Domaros IV 26,5 kg

6 Julia Breza IV 25 kg

7 Joachim Klemann I 21,5 kg

8 Weronika Mazurkiewicz VA 20,5 kg

9 Amelia Breza I 15 kg

10 Wojciech Narloch I 13 kg

Najwięcej jako klasa zebrała klasa I – ponad 285 kg plastikowych nakrętek. W tym roku w akcji wzięła udział większa liczba uczestników, oraz zebrano rekordową masę nakrętek. Mama Karolinki, pani Anna Orlikowska poprosiła o rozszerzenie akcji o zbieranie starych telefonów komórkowych i smartfonów. Udało się zebrać 944 g tych elektrośmieci.

 

Kontynuowano również akcję chroniącą środowisko naturalne „Edukujemy – Pomagamy”. Organizatorem tej akcji jest firma REBA Organizacja Odzysku. Od kilku już lat szkoła bierze udział w tym projekcie. Celem nadrzędnym jest zbiórka zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, jak również zapoznanie dzieci z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska. W akcji wzięło udział 45 uczniów z klas „0” – VIII, którzy łącznie zebrali ponad 195 kilogramów baterii. Nagrody książkowe otrzymują:

1 Julia Breza IV 25,5 kg

2 Karolina Kulas II 15,5 kg

3 Marika Żywicka I 15 kg

4 Michał Ebertowski VB 13 kg

5 Wiktoria Reszka VA 12 kg

6 Kinga Pastwa VI 11,5 kg

7 Paweł Strycharz VI 11 kg

8 Amelia Knopik I 10 kg

9 Wojciech Narloch I 8 kg

10 Anastazja Bobkowska „0” 7 kg

W tym roku udało się zebrać więcej zużytych baterii i akumulatorków niż w zeszłym roku, a także zwiększyła się liczba uczestników. Jako klasa najwięcej zebrała I – 38 kg.

Serdecznie wszystkich zachęcamy, aby w przyszłym roku szkolnym zbierali nakrętki oraz baterie i wsparli obie akcje. Najlepiej zacząć już dziś.