Uczniowie z klas I – III wzięli udział w zajęciach terenowych pod kierunkiem przemiłej pani Grażyny Sadowskiej z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Celem wyprawy nad kaliskie jezioro było pogłębienie wiedzy z zakresu różnorodności organizmów żyjących w wodach WPK. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wsłuchiwali się w każde słowo wypowiedziane przez panią Grażynę. Chłonęli wiedzę niczym gąbka. Proste sprzęty, które możemy znaleźć w każdym domu, jak sitko, plastikowa łyżka i miseczka oraz pojemnik ze szkłem powiększającym dały możliwość wyławiania dzieciom wodnych stworzeń. Oglądania ich z bliska, dostrzegania cech charakterystycznych, aż wreszcie odgadywania na podstawie rysunków i kart pracy roślin oraz bezkręgowców i kręgowców żyjących w środowisku wodnym dało dzieciom wielką satysfakcję i radość. Uczestnicy zajęć mówili również o rodzajach zbiorników i cieków wodnych, a także o potrzebie ich ochrony.

Mimo bardzo upalnego dnia, zajęcia w terenie przyniosły dzieciom wiele wrażeń i na pewno wzbogaciły ich wiedzę przyrodniczą. A orzeźwiająca, jeziorna bryza przywołała wspomnienia letnich kąpieli. Lato już wkrótce!