Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, który został przygotowany przez uczniów  z klas Va ,VI i VII . Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie, a także okazja do promowania chrześcijańskiej wizji ojcostwa, której piewcą i świadkiem był św. Jan Paweł II.

Przypomina nam też, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Stanowi to zarazem wskazanie dla nas, by należycie przeżywać tajemnicę ojcostwa, najpierw poprzez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a w konsekwencji właściwe przeżywanie relacji ojcowskich w odniesieniach między ludźmi.