We wtorek 3 czerwca 45 osobowa grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego. Po przyjeździe do Torunia i spotkaniu z przewodnikiem (w stroju Krzyżaka) wycieczkowicze udali się na warsztaty piernikarskie. Każdy mógł własnoręcznie uformować z ciasta wybrany kształt piernika. W dalszej kolejności zwiedzany był zamek krzyżacki, kościół pw. Św. Janów wraz z wejściem na wieżę widokową, pomnik Mikołaja Kopernika, Fontanna Flisaka, Ratusz Staromiejski, „Ośli pręgierz” i Krzywa Wieża.

0001

0002

0003

0004

0005

Zgodnie z programem z Torunia autokar przewiózł uczestników wycieczki do Solca Kujawskiego. Tam zwiedzanie rozpoczęło się obejrzeniem filmu w kinie 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie doznali wrażeń ruchowych i zapachowych. Później odbyły się warsztaty, na których dzieci malowały odlewy gipsowe amonitów. Następnie wszyscy udali się z przewodnikiem na ścieżkę edukacyjną, gdzie można było podziwiać ponad 150 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Po wspólnym obiedzie nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum Ziemi z autentycznymi skamieniałościami i rekonstrukcją mamuta włochatego. Na zakończenie pobytu w Jura Park, dzieci poszły na plac zabaw pełen huśtawek, zjeżdżalni, przeplotni i innych sprzętów. Po wyczerpującej zabawie dzieci zmęczone, ale zadowolone udały się w drogę powrotną.

0006

0007

0008

0009