Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez dzieci i młodzież, która uczęszczała na zajęcia teatralne organizowane przez Teatr Muzyczny w Gdyni. Sztuka teatralna oparta została na wspaniałej książce Astrid Lindgren pt. „Pipi Pończoszka”. Wyreżyserował ją Tomasz Valladal Czarnecki, a udział wzięło 100 młodych aktorów. Za przygotowanie wokalne odpowiadał Artur Gruza, a choreografię Vide Valladal Johannessen. W spektaklu nie zabrakło efektów specjalnych przygotowanych przez Jacka Bigusa. Uczniów szczególnie urzekły: dekoracje, kostiumy oraz zaskakujące efekty specjalne. Zachwyciła ich muzyka, humor oraz oryginalność kreacji młodych artystów, a także interpretacja tekstu tak znanej powieści dla młodego czytelnika.

0012

0001

0002

0003

0004

0013

Następnie uczniowie zwiedzili ORP „Błyskawica”. Niszczyciel, który uczestniczył w działaniach wojennych w czasie II wojny światowej.

0007

0006

0015

0014

Wielką atrakcją pobytu w Gdyni były zajęcia w Centrum Nauki EXPERYMENT, gdzie wszyscy uczniowie zamieniali wiedzę teoretyczną na praktyczną, poddając swoje zmysły ćwiczeniom praktycznym. Poznali tajemnice: hydroświata, drzewo życia, niewidzialne siły oraz barwy Słońca. Uczestniczyli także w wędrówce po ludzkim ciele, zgłębiając tajniki funkcjonowania jego układów biorąc udział w „Akcji Człowiek”.

0008

0016

0017

Na koniec tak słonecznego dnia udaliśmy się na spacer najpopularniejszym traktem w Gdyni – Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.

0011

0009

0010

0005