28 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale wojewódzkim IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Ligia Czytelników”, który odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. 

Sprawdzian wiedzy w formie testu trwał 60 minut  i dotyczył znajomości książki Piotra Patykiewicza „Łukasz i kostur czarownicy”. Skład drużyny reprezentującej naszą szkołę i zarazem powiat kościerski stanowiły: Kinga Pastwa i Wiktoria Radtka, uczennice klasy VI. W etapie wojewódzkim wzięło udział dziesięć drużyn. Tego dnia  eliminacje odbyły się w całej Polsce i miały za zadanie wyłonić piętnaście najlepszych drużyn do konkursu finałowego. Dziewczyny w swojej kategorii wiekowej zmierzyły się z czytelnikami z klasy siódmej i ósmej.

Z wielką radością otrzymaliśmy wiadomość, że Kinga i Wiktoria zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego i tym samym są jedną z 15 najlepszych drużyn w Polsce !!!

Dziewczyny – gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za dobre miejsce w finale, który odbędzie się 10 i 11 maja w Katowicach na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.