1 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy II i III wzięli udział w  warsztatach historycznych zorganizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej.

Celem gry edukacyjnej było przybliżenie historii Westerplatte i zapoznanie z obiektami Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Uczniowie przystąpili do realizacji zadań, które zostały przygotowane tak, aby w trakcie rozwiązywania historycznych zagadek efektywnie połączyć naukę i zabawę, w oparciu o pracę w zespole.

Zadaniem dzieci było rozszyfrowanie treści tajnej depeszy, do której podpowiedzi uczniowie otrzymali po prawidłowym rozwiązaniu przygotowanych zadań i zagadek. W trakcie pracy dzieci szukały informacji historycznych w oparciu między innymi o wystawę plenerową „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”, przygotowaną również przez Muzeum, która znajduje się na półwyspie od 2009 r. Aktywny udział w projekcie biorą również rekonstruktorzy, którzy wspierają uczniów podczas pracy oraz prezentują wyposażenie i umundurowanie żołnierzy z okresu II wojny światowej. Dodatkową atrakcją były przejazdy drezynami historyczną trasą kolejową na terenie dawnej WST.

W tym czasie, kiedy obie grupy zaliczały kolejne etapy gry, klasa I aktywnie spędziła czas w  w Centrum Rozrywki Loopy’s World, gdzie czekały na nich liczne niespodzianki oraz mały poczęstunek. Dzieci miały okazję przejechać się kolejką oraz uczestniczyć w warsztatach na temat: Jak dbać o środowisko.

Natomiast po zakończonej grze dzieci z klasy II i III dołączyły do pierwszaków i wspólnie spędzili czas na zabawie w Loopy’s World.

 

Wszyscy wrócili do domów szczęśliwi i zadowoleni!