Uczennice klasy piątej i szóstej w roku szkolnym 2018/ 2019 ponownie uczestniczą w ogólnopolskim konkursie – Wielkim Maratonie Czytelniczym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Patronatem honorowym konkurs objęło Gdańskie Kuratorium Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i  rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ważnym aspektem zmagań czytelniczych jest również budowanie świadomości humanistycznej. Uczniowie co miesiąc czytają książkę, którą zaproponowali organizatorzy na dany miesiąc, a następnie piszą test wiedzy z tego materiału. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy wytrwałości maratończyka. Zgodnie z olimpijską zasadą, że każdy zawodnik biegu maratońskiego, który dobiega do linii mety jest zwycięzcą, trzymamy kciuki za zakończenie zmagań. Już teraz chcemy pogratulować naszym przedstawicielom biorącym udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym ambicji, zaangażowania i chęci rywalizacji. Reprezentanci naszej szkoły w tym konkursie to: Klasa V Wiktoria Turzyńska, Laura Żabińska, Paulina Schűtz Klasa V Maria Kryzel, Zofia Schűtz, Kinga Pastwa Wiktoria Radtka  ,Marta Breza .

Pod koniec listopada, uczestniczki Wielkiego Maratonu Czytelniczego, wzięły udział w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej 42. Zgromadzonych przywitał pan Zbigniew Walczak – kierownik placówki, który zorganizował  spotkanie z panią Anną Czerwińską –Rydel  – autorką książek biograficznych o wybitnych Polakach. Pisarka opowiedziała o swojej pracy, zbieraniu informacji i poszukiwaniu ciekawostek biograficznych. Żartobliwie opowiadała także o „niemocy twórczej” i „wenie pisarskiej” oraz wielkiej miłości do zwierząt. Na zakończenie, autorka zachęciła wszystkich uczestników spotkania do zdobywania własnych celów i szczytów, które każdy powinien sobie wyznaczać.