Nieco później – nie 1 , ale 3 czerwca – dzieci mogły celebrować swoje święto w naszej szkole. Jak zwykle nie mogli się doczekać tego dnia i już kilka dni wcześniej był to główny temat ich rozmów. W poniedziałek uczniowie popisali się wzorową frekwencją.  Odwiedzili nas również ich młodsi bracia i siostry z rodzicami. Dla każdego znalazło się coś przyjemnego. Pogoda dopisała, więc dzieci mogły skorzystać z dmuchanego zamku i zjeżdżalni. Każdy mógł spróbować swoich sił w walce sumo lub ujeżdżając byka. Dla ochłody były napoje i lody. Amatorzy słodkości mogli częstować się watą cukrową. Dla przełamania smaku dostępny był popcorn. Siły do dalszej zabawy dostarczyła kiełbaska z grilla. Jednak chyba największą atrakcją był mecz piłki nożnej rozegrany między reprezentantami uczniów i nauczycieli. Zakończył się on wynikiem 2:1, na szczęście dla wszystkich, dla kadry nauczycielskiej.