Coroczną już tradycją stała się przedświąteczna pomoc udzielana przez naszą szkolną społeczność sąsiadom z Ukrainy.

Po raz kolejny więc naszą szkołę odwiedził ksiądz Andrzej Draws – proboszcz polskiej Parafii w Trzcieńcu. Od kilku tygodni przygotowaliśmy się do tego spotkania zbierając m.in. zabawki, słodycze i ubrania. Za pośrednictwem kapłana, darowaliśmy je naszym koleżankom i kolegom z Ukrainy. Samorząd Uczniowski,  podczas Andrzejek, zebrał również pieniądze, które także przekazał jako pomoc potrzebującym. Uczniowie klasy ósmej z wielką radością przekazali zrobione sobie nawzajem mikołajkowe prezenty dla kolegów zza wschodniej granicy. Klasa szósta zebrała fundusze na zakup cieplutkich, polarowych kocy.

Ksiądz Andrzej podczas wizyty, przypomniał nam, że każdy z nas może podzielić się tym co posiada i kontynuować misję Św. Mikołaja. Uświadomił nas, jak  wielu  ludzi jest nadal potrzebujących naszej pomocy i zwrócił uwagę, abyśmy umieli ich dostrzec w naszym otoczeniu.

Było to nasze kolejne już spotkanie z zaprzyjaźnionym kapłanem z Ukrainy i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce.

Z wielką radością obserwujemy coraz większą hojność naszej szkolnej społeczności, co pozwala stwierdzić, że nie jest nam obojętny los drugiego człowieka, i tym samym stajemy się lepszymi ludźmi.

Tak trzymać !!!