Uczniowie klasy piątej w ramach projektu Pomorskie –dobry kurs na edukację. Kształtowanie umiejętności kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, które odbyły się 17 czerwca w Muzeum Morskim na Ołowiance. Zajęcia były w dwóch blokach tematycznych. Pierwszy poświęcony  budowie okrętów na przełomie wieków oraz ich zastosowaniu w żegludze rzecznej i morskie. Szczególną uwagę zwrócono na ginące zawody związane z budową statków i ich zastosowaniem, jak i wpływem handlu i żeglugi na rozwój gospodarczy państwa. Drugi blok tematyczny poświęcony był archeologii podwodnej. Uczniowie zapoznali się technicznym rozwojem sprzętu do nurkowania w głębinach morskich. Odkrywaniem stanowisk archeologicznych, ich zabezpieczaniem oraz eksploatowaniem.  Zajęcia miały charakter lekcji muzealnych. Na podsumowanie uczniowie  utrwalili świeżo zdobytą wiedzę na kartach pracy. Mieli także możliwość wystrzału z  armaty okrętowej oraz przebywania pod pokładem  XVI wiecznego statku. Uczniowie odbyli spacer zabytkowymi uliczkami grodu nad Motławą i zrobili pamiątkowe zdjęcie pod Fontanną Neptuna. Odwiedzili pracownię cukierniczą Ciuciu gdzie zakupili ręcznie wykonane słodkości.

W ramach tego projektu uczniowie pracowali w dwóch grupach projektowych. Podsumowanie zajęć i prezentacja odbyła się 25 czerwca.  Uczniowie przygotowali przedstawienie na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena „Mała syrenka”, które zatytułowali  „Bałtyckie syrenki”. Uczniowie sami napisali scenariusz przedstawienia, przygotowali dekoracje oraz kostiumy.