W nagrodę za pilność w czytaniu, młodsza grupa uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego z klasy III w składzie: Julia Breza, Monika von Domaros, Zuzanna Knopik, Bartłomiej Kosznik, Oliwia Rekowska i Amelia Turzyńska wzięła udział w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej 42. Zgromadzonych przywitał pan Zbigniew Walczak – kierownik placówki, który zorganizował  spotkanie z panią dr Elżbietą Zubrzycką. Jest ona założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego i była wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim. Pani Elżbieta jest autorką bestsellerowych książek dla dzieci o charakterze edukacyjnym. Tematyka jej twórczości pomaga czytelnikom zrozumieć otaczający świat, przygotowuje do radzenia sobie w codziennym życiu i pokazuje, jak każdy z nas może mieć wpływ na atmosferę w jakiej się uczymy, bawimy i dorastamy. Pisarka rozpoczęła spotkanie od odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez młodych czytelników. Opowiedziała o procesie powstawania książek i swoich inspiracjach. W opowieść wplatała bardzo ważne uwagi i wskazówki dla młodych odbiorców, dotyczące znaczenia wartości w życiu. Podpowiadała, jak zachować się w trudnych sytuacjach i tłumaczyła,  że bierność wobec każdej formy przemocy nie zwalnia nas z odpowiedzialności za nią. Dzięki niezwykłemu językowi jakim są napisane przez  nią utwory (pełne pogody ducha, poczucia humoru i wielkiej wrażliwości),  mogą być one lekturą na całe życie, po którą sięga się wielokrotnie. Na zakończenie spotkania autorka obdarowała wszystkich dedykacjami w książkach

1

2

3

4

5

6

 

Po takiej dawce duchowych emocji, przyszedł czas na regenerację ciała. W doskonałej atmosferze uczestnicy wycieczki zajadali smaczny posiłek.

0001

Na zakończenie wyprawy przyszedł czas na zabawę. Pobyt w papugarni, spełnił oczekiwania wszystkich dzieci. Możliwość obcowania z papugami, karmienia ich i obserwowania życia tych pięknych ptaków, była miłym zwieńczeniem tego wyjazdu. W radosnych nastrojach, pełni wrażeń i wiedzy trzecioklasiści wrócili do domu.

0002

0003

0004

0005

0006

0007

0008

0009

7

8