Wybitna polska pisarka, Maria Dąbrowska powiedziała: „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji”. Podążając za przesłaniem płynącym z tych słów, do grona czytelników Biblioteki Szkolnej dołączyli nasi najmłodsi wychowankowie.

W piątek, 29 marca, uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników. Zapoznali się również z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz wypożyczania książek.

Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania, które poszerza doświadczenia językowe, rozwija słownictwo, uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi. Czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów relaksu. Samodzielne czytanie wymaga  podjęcia wysiłku oraz wytrwania w nim dla osiągnięcia celu. Wyrabia cierpliwość, ćwiczy koncentrację uwagi oraz uczy empatii i wrażliwości. Treść książki często staje się pretekstem do rozmowy z rodzicami czy rówieśnikami na ważne  tematy.

I pamiętajmy przede wszystkim: czytanie to także świetna zabawa!