Mimo że za oknem pogoda bardziej jesienna niż zimowa, to kalendarza nie oszukasz. Za nami już 6 grudnia Mikołajki. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach do szkolnych drzwi zapukał najprawdziwszy święty Mikołaj i wraz z towarzyszącymi mu Śnieżynkami obdarował uczniów słodkościami. Dla każdego miał też kilka ciepłych słów
i moc życzeń na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Również 6 grudnia odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wszystkie klasy, przedstawiciele rodziców, nauczyciele i pracownicy szkoły podziękowali Panu Piotrowi  Laska  za 11 lat pracy na stanowisku dyrektora kaliskiej szkoły ( jak już wspominaliśmy Pan Piotr został wicestarostą kościerskim). Uczniowie przygotowali na tę okazję wiersze oraz piosenki, których treść chwytała za serce. Pan Jarek – nowy dyrektor, przedstawił prezentacje multimedialną o pracy nauczycielskiej i dyrektorskiej Pana Piotra.  Panu wicestaroście życzymy: by jeszcze więcej sukcesów przybyło, zdrowie dopisywało, a szczęście przychodziło każdego dnia. Za wszystko dziękujemy.