W piątek 19 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Rejonowym Konkursie Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych w Stężycy, którego głównym celem była popularyzacja nauki języków obcych, w tym języka kaszubskiego oraz rozwijanie talentów muzycznych dzieci i młodzieży.

Nasi uczniowie przygotowali dwa utwory. Honoratka i Bernadka z klasy VII zaśpiewały piosenkę w języku angielskim „When a child is born”, a dziewczyny z klasy V, którym towarzyszył  Mikołaj z klasy VI, zdobyli I miejsce w kategorii klas IV-VI za przepiękne wykonanie utworu w języku kaszubskim pt. „Swiéc nóm gwiôzdo”.  Jury oceniało przede wszystkim odpowiedni dobór repertuaru, poprawność językową, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

0001

0002

0003

0004