Uczniowie klasy trzeciej, czwartej i szóstej wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, którego celem  jest propagowanie czytelnictwa. Organizatorami przedsięwzięcia są:

• Stowarzyszenie „Wielka Liga Czytelników”,
  • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM,
  • Pedagogiczna Biblioteka w Katowicach,
  • Instytut Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz  Marszałek Województwa Śląskiego.

Rywalizacja w etapie szkolnym polega na tym, że uczniowie czytali wybrane książki, a następnie rozwiązywali test. Za każdy prawidłowo rozwiązany, uczestnicy zdobywali „sprawność”, których należało zdobyć sześć aby móc przystąpić do testu kwalifikacyjnego w konkursie powiatowym.

W zmaganiach czytelniczych w naszej szkole wzięło udział dwudziestu uczniów. Wytrwało i ukończyło pierwszy etap siedmioro uczniów z kategorii klas I-IV oraz cztery uczennice w kategorii klas V-VIII.

Etap drugi odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzynie. Koordynatorem rywalizacji na szczeblu powiatowym była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Filia w Kościerzynie. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii uczniów młodszych: Zuzanna Jedynak, Bartłomiej Pałubicki i Monika von Domaros. Drużynę starszą stanowiły Kinga Pastwa i Wiktoria Radtka.

Z wielką dumą pragniemy poinformować,  iż uczennice ze starszej grupy napisały najlepiej test w tym etapie i tym samym 28 marca będą reprezentowały powiat kościerski na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy dziewczynom z klasy szóstej i życzymy powodzenia w kolejnych rundach rywalizacji !!!