20 marca uczniowie z kl II-VIII uczący się języka kaszubskiego udali się do Centrum Rozrywki Loopy’s World oraz Ergo Areny w Gdańsku na Finał IV edycji  konkursu plastycznego pt. Kaszuby, tradycja, przyroda w twórczości Jana Trepczyka.

Konkurs był realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w 2019 r. – Roku Jana Trepczyka

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali zaproszenia  na mecz koszykarzy Trefla Sopot z Stelmetem Zielona Góra w Ergo Arenie w Gdańsku. Podczas meczu na uczniów czekało wiele atrakcji m.in: stoiska twórców ludowych, nauka kibicowania po kaszubsku oraz pokaz tańców Cheerleders Flex Sopot  nawiązujący do kultury kaszubskiej.

Bardzo ważną częścią meczu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, w którym nasz uczeń Wiktor Chrapkowski z kl. II otrzymał II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Do domu wróciliśmy  pełni  niezapomnianych wrażeń.

\