W dniu 9 maja 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dziemianach odbyły się eliminacje gminne 48 Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Uczniowie reprezentowali się w czterech kategoriach wiekowych, a uczestników oceniała komisja w składzie : przewodnicząca -p. Felicja Synak ; członkowie -p. Benedykta Kantrzonka  oraz p. Irena Żywicka

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, komisja wyłoniła zwycięzców:

Uczniowie naszej szkoły  okazali się bezkonkurencyjni

w kategorii klasy „0”

I miejsce zajęła uczennica Anastazja Bobkowska

II miejsce Mateusz Rekowski

w kategorii klas I – III

I miejsce  Zuzanna Jedynak

II miejsce   Wiktoria Rekowska 

W kategorii klas IV-VI

I miejsce   Oliwia Rekowska 

III miejsce  Amelia Turzyńska

      Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki i nagrody książkowe .Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Życzymy powodzenia!