Uczennice klasy szóstej i piątej wzięły udział w  X-tej edycji Wielkiego  Maratonu Czytelniczego, który w ich kategorii wiekowej odbył się pod hasłem „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”. W tym roku do konkursu zgłosiło się 250 placówek z całego kraju. W maratonie uczestniczyło 2410 uczniów i 246 nauczycieli. Nasza szkolna drużyna w składzie: Marta Breza, Kinga Pastwa, Wiktoria Radtke, Paulina Schutz, Zofia Schulz, Wiktoria Turzyńska i Laura Żabińska w pełnym składzie konsekwentnie przez siedem miesięcy dążyła do mety. Wszystkie uczestniczki mogą być z siebie dumne, że wytrwały i ukończyły Maraton Czytelniczy.  Laureatką konkursu została Kinga Pastwa, wyróżnienie zdobyły Lura Żabińska i Zofia Schutz. Uczennice zostały zaproszone na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wszystkim uczestniczkom jeszcze raz gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu!!!