Festyn rodzinny w Kaliszu to już doroczna tradycja wpisana w imprezy organizowane przez naszą szkołę. Tegoroczny festyn, który odbył się 7 czerwca na stadionie sportowym, łączył w sobie trzy wiosenne święta: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka. W upalną sobotę na wszystkie rodziny z Kalisza i okolic czekało mnóstwo atrakcji.

0032

Imprezę otworzył Pan Dyrektor Piotr Laska, dziękując wszystkim sponsorom, których hojność umożliwiła organizację festynu. Wśród nich znaleźli się:

–        Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne COMPLEX w Dziemianach

–        Firma Usługowo-Handlowa Marcin Czarnowski

–        Zakład Porcelany Stołowej „Lubiana” SA

–        Basen „Nimfa” w Bytowie

–        DREWGAN – Sławomir Gańcza

–        Bank Spółdzielczy w Lipuszu

–        DACH-LUX Iwona Czarnowska

–        Rada Rodziców SP w Kaliszu

–        Sklep Spożywczo-Przemysłowy „Brydzia”

–        Wulkanizacja Andrzej Kuczkowski w Dziemianach

–        Radni: Mariusz Falkowski, Andrzej Nakielski, Piotr Laska

–        Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

–        Ośrodek Kultury w Dziemianach

–        Bar Bartek w Dziemianach

–        Rada Sołecka w Kaliszu

–        Firma Usługowo-Handlowa „Amelia” – Stanisław Żywicki

–        Firma Handlowo-Usługowa „WAN-REKO”.

0031

Następnie swój występ zaprezentowali uczniowie naszej szkoły należący do zespołu kaszubskiego prowadzonego przez Panią Teresę Breza i Pana Mariusza Falkowskiego. Publiczność mogła zobaczyć utwory i tańce kaszubskie w wykonaniu swoich pociech oraz piękne kaszubskie stroje, w których występowali uczniowie. Pan Dyrektor zaznaczył, iż ich zakup możliwy był dzięki życzliwości mieszkańców Kalisza, którzy w okresie bożonarodzeniowym przyjmowali w swoich domach kolędników z naszej szkoły. Podziękowania skierowane zostały także do Księdza Proboszcza, dzięki któremu zebrana kwota przeznaczona została na ten cel.

0034

0033

Kolejnym punktem programu podczas festynu było wykonanie przez wszystkich uczniów naszej szkoły specjalnej piosenki dla rodziców z okazji ich święta. Uczniowie, przygotowani przez Panią Beatę Laska, podkreślili w ten sposób charakter sobotniego spotkania.

Podczas festynu każda rodzina mogła wziąć udział w specjalnym konkursie. Po otrzymaniu karty uczestnika rodzina musiała przejść kilka konkurencji, m.in.: zapasy sumo, łowienie rybek, grę w minigolfa, karaoke, ujeżdżanie byka i lotki. Po zaliczeniu wszystkich zabaw rodzina brała udział w losowaniu nagrody, którą był rodzinny wyjazd na basen do Bytowa. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały talony na smakołyki (watę cukrową, lody, napoje oraz hot-dogi). Do ich dyspozycji było także wiele innych ciekawych atrakcji: kule wodne, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, malowanie twarzy oraz strzelanie z broni. Natomiast na rodziców czekała kawa i poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

0029

 

0010

0016

0022

0007

0012

0005

0014

0002

0019

0015

0013

 

 

0011

0020

0001

0018

0006

0008

0009

0021

0003

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także lizaki z niespodzianką. Wszyscy posiadacze szczęśliwych numerków na zakończenie festynu wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, wśród których znalazły się, m.in.: akcesoria ogrodowe, narzędzia, sprzęt AGD, zestawy porcelany, talony na zakupy i wymianę opon oraz nagroda główna – rower.

0004

0017

0023

0024

0025

0026

0027

Piękna pogoda  i moc atrakcji umożliwiły wszystkim aktywne i miłe spędzenie czasu w gronie rodziny i znajomych. Podziękowania za organizację festynu Dyrektor skierował nie tylko do sponsorów, ale też do wszystkich pracowników naszej szkoły oraz Rady Rodziców, gdyż dzięki ich pracy i zaangażowaniu możliwa była organizacja tej imprezy.

0028

Po zakończeniu festynu o godz. 20:00 dorośli mogli bawić się na zabawie, na którą wszystkich zaprosił Ksiądz Proboszcz kaliskiej parafii.

0030