Nasza szkoła mieści się przy bardzo ruchliwej i niebezpiecznej ulicy, stąd też wrzesień przebiega pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. W ramach lekcji dotyczących bezpieczeństwa dzieci, wychowawczyni klasy I pani Beata Laska przeprowadziła cykl zajęć, mających nauczyć uczniów bezpiecznego poruszaniem się po drogach. Dzieci z użyciem Autochodzika doskonaliły swoje umiejętności. Świetna zabawa miała za zadanie lepiej przygotować ich na trudy obcowania w ruchu drogowym i samodzielnego przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie cyklu z edukacji komunikacyjnej, dzieci spotkały się z panem Piotrem Kwidzińskim, policjantem z Komendy Powiatowej Policji. Pan policjant „egzaminował” z umiejętności przechodzenia przez ulicę oraz przestrzegał przed rozmową z nieznajomą osobą. Spotkanie z wszystkimi uczniami szkoły miało na celu przypomnienie czyhających niebezpieczeństw internetowych oraz bezpiecznej jazdy na rowerze. Uczniowie otrzymali również odblaski, które niewątpliwie wzmocnią bezpieczeństwo uczniów na drodze. Dzieci uświadomiły sobie jak ważną sprawą jest zachowanie bezpieczeństwa i znajomość ruchu drogowego.