tel./fax 058-6880151|szkolakalisz@op.pl

Aktualności

 • 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

  100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to data jedyna i wyjątkowa. Dlatego uroczyste obchody tego wspólnego święta wszystkich Polaków rozpoczęły się w naszej szkole tematycznym przedstawieniem już w czwartek. Uczniowie wraz z panią Joanną Turzyńską, przygotowali inscenizację pod tytułem „Pisk Białego Orła”. Autorem scenariusza jest pan Adam Szafraniec. To niezwykła opowieść o losach wiejskiej  rodziny kultywującej tradycje patriotyczne, doświadczonej traumą I Wojny Światowej i ukrywającej pod swym dachem poetę, który umacnia ducha patriotyzmu. Symbolem wolnej Polski jest biały orzeł, którego pisk słyszalny jest przez domowników i nie pozwala tracić nadziei na odzyskanie wolności. Całości przedstawienia dopełniły przepiękne piosenki patriotyczne wykonane przez młode solistki, które wywarły wielkie wrażenie na widzach. W piątek nasi uczniowie zaprezentowali to patriotyczne przedstawienie na obchodach gminnych. Dyrektor Piotr Laska wraz z delegacją nauczycieli, Pocztem Sztandarowym i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego złożyli […]
14 listopada, 2018|Aktualności
 • Kolejny medal dla naszych dziewczyn Kolejny medal dla naszych dziewczyn

  Kolejny medal dla naszych dziewczyn

Kolejny medal dla naszych dziewczyn

6 listopada b.r.  odbyły się mistrzostwa Powiatu Kościerskiego w tenisie stołowym dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Anna Kłopotek Aleksandra Liedtke Antonina Czarnowska wywalczyły II miejsce, w finale minimalnie ustępując drużynie szkoły podstawowej w Szatarpach. Trzeba dodać, że w ubiegłym roku dziewczyny zdobyły brązowy medal, czyli jest progres – za rok złoto. BRAWO DZIEWCZYNY!!!
7 listopada, 2018|Aktualności
 • Konkurs plastyczny organizowany przez WPK „Bory Tucholskie – chrobotkowy raj” Konkurs plastyczny organizowany przez WPK „Bory Tucholskie – chrobotkowy raj”

  Konkurs plastyczny organizowany przez WPK „Bory Tucholskie – chrobotkowy raj”

Konkurs plastyczny organizowany przez WPK „Bory Tucholskie – chrobotkowy raj”

W czasie zajęć „Czas na grzyby” zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczne organizowane przez WPK. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w konkursie plastycznym: – „Bory Tucholskie – chrobotkowy raj” w kategorii klas I – III: I miejsce – Wiktor Chrapkowski kl. II II miejsce – Joachim Klemann – kl. I – Justyna Kuklińska – kl. II III miejsce –  Kaja Knopik – kl. I – Wojciech Narloch kl. „0” – kategoria starsza (kl. IV – VI) – „Wybrany gatunek porostu z Borów Tucholskich” Uczniowie mieli do wykonania „Model porostów Borów Tucholskich” II miejsce Kinga Pastwa – kl. VI III miejsce Marta Breza z kl. VI Wyróżnienie otrzymały Maria Kryzel – kl. VI Łucja Żabińska – kl. VI Zofia Schutz – kl. VI Anna Kłopotek – kl. VI Julian Rekowski – kl. VA
6 listopada, 2018|Aktualności
 • Bal Wszystkich Świętych Bal Wszystkich Świętych

  Bal Wszystkich Świętych

Bal Wszystkich Świętych

31 października br. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na balu tym można było zobaczyć wiele „świętych postaci”. Wśród nich dostrzec można było Św. Jana Pawła II, św. Franciszka,  św. Rocha , św. Józefinę Bakhitę , św. Weronikę, św. Jadwigę, św. Maryję i Józefa, licznych aniołów i wiele, wiele innych postaci. Od kilku lat pojawia się bowiem w Polsce trend na to, by dzieci brały udział raczej w obchodach tzw. „Halloween”! A przecież jest to zwyczaj zupełnie obcy naszej kulturze i tradycji chrześcijańskiej. Atmosfera „Halloween” próbuje zakpić sobie ze zmarłych, wyśmiewa i parodiuje życie pozagrobowe, i zachęca dzieci, by przebierać się za postaci i stwory ze swej natury złe (diabły, duchy, demony, czarownice, wampiry itp.). Celem zaś Balu było ukazanie prawdziwej radości człowieka, który ma nadzieję, by po śmierci znaleźć się w niebie. Była to także okazja, by dzieci bliżej poznały wiele naprawdę ciekawych postaci świętych, Uczniowie bawili się przy muzyce chrześcijańskiej i wyrażali swą radość gestami. Na koniec zostały wręczone nagrody dla każdego dziecka.
31 października, 2018|Aktualności
 • XVIII Dzień Papieski XVIII Dzień Papieski

  XVIII Dzień Papieski

XVIII Dzień Papieski

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II, który został przygotowany przez uczniów  z klas Va ,VI i VII . Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. To nawiązanie do nauczania Papieża Polaka, który podkreślał rolę ojca we współczesnym świecie, a także okazja do promowania chrześcijańskiej wizji ojcostwa, której piewcą i świadkiem był św. Jan Paweł II. Przypomina nam też, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Stanowi to zarazem wskazanie dla nas, by należycie przeżywać tajemnicę ojcostwa, najpierw poprzez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a w konsekwencji właściwe przeżywanie relacji ojcowskich w odniesieniach między ludźmi.
19 października, 2018|Aktualności
 • Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela

  Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela

Jak co roku 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w miniony piątek 12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy II  wraz z wychowawcą  przygotowali dla nas bardzo ciekawy program artystyczny.  Wyrazem wdzięczności za trud włożony w nauczanie i pracę z uczniami były podarowane wszystkim pracownikom szkoły kubki . Do składanych życzeń przyłączył się także Samorząd Uczniowski, który zamknął uroczystość wręczeniem kwiatów.  Warto wspomnieć także słowa Dyrektora szkoły, który, otwierając apel, podkreślił, że Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale wszystkich, którzy szkołę tworzą: nauczycieli, wychowawców, pracowników administracyjno-gospodarczych oraz uczniów.
15 października, 2018|Aktualności
 • Święto Pieczonego Ziemniaka Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jedną z jesiennych atrakcji organizowaną  w naszej szkole jest Święto Pieczonego Ziemniaka.10 października br. na polanie w pobliżu szkoły rozpalone zostało ognisko, w którym już od rana piekły się ziemniaki. Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami gromadzili się przy ogniu i mieli okazję próbować tego niecodziennego przysmaku. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko pięknie pachniały, ale były również bardzo smaczne. Za dostarczenie ziemniaków serdecznie dziękujemy naszemu konserwatorowi – Panu Antoniemu Łukowicz.
15 października, 2018|Aktualności
 • Wycieczka rowerowa do Schodna Wycieczka rowerowa do Schodna

  Wycieczka rowerowa do Schodna

Wycieczka rowerowa do Schodna

5 października 2018 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w wycieczce rowerowej do Zielonej Szkoły w Schodnie na zajęcia edukacyjne przygotowane przez WPK  „Czas na grzyby”. Podczas zajęć zapoznali się z zasadami rozpoznawania i zbierania grzybów. Następnie odbyły się zajęcia w terenie w czasie których zbierali grzyby oraz zapoznali się z gatunkami porostów. Po zakończeniu zbierania grzybów odbyły się różne konkursy związane z tą tematyką. Rozstrzygnięto także wcześniej przeprowadzone konkursy w szkołach. Zajęcia zakończyły się przygotowanym posiłkiem przy ognisku.
12 października, 2018|Aktualności
 • Wyjazd najmłodszych uczniów do kina Wyjazd najmłodszych uczniów do kina

  Wyjazd najmłodszych uczniów do kina

Wyjazd najmłodszych uczniów do kina

5 października uczniowie klas I – III wraz z Paniami pojechali na film pt.: „Krzysiu, gdzie jesteś”. Dzieci mogły zobaczyć najnowsze przygody Kubusia Puchatka i przyjaciół.
12 października, 2018|Aktualności
 • Bieg Mazurka w Będominie Bieg Mazurka w Będominie

  Bieg Mazurka w Będominie

Bieg Mazurka w Będominie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Mazurka w Będominie. Tegoroczny XXXVI połączyliśmy z wizytą w Muzeum Hymnu Narodowego. W tym roku możemy się pochwalić dobrymi wynikami, ponieważ w biegu chłopców młodszych w pierwszej dziesiątce było aż 3 zawodników t.j.: Adam Liedtke – IV miejsce Filip Zabrocki – VI miejsce Michał Ebertowski – X miejsce Natomiast w biegu dziewcząt starszych, również zapunktowały 3 zawodniczki: Łucja Żabińska – brązowy medal Aleksandra Liedtke – IV miejsce Natalia Banaszak – VI miejsce Zdobyte punkty zaowocowały zajęciem II miejsca w klasyfikacji szkół podstawowych. Wielkie gratulacje!!!
8 października, 2018|Aktualności