tel./fax 058-6880151|szkolakalisz@op.pl

Aktualności

 • Dzień Kobiet Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

W piątek 8 marca w naszej szkole wyjątkowo powiało wiosną i radością, a to wszystko z okazji Dnia Kobiet. Pan Marek Falkowski ze zjednoczonymi silami chłopców z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel. Montaż słowno – muzyczny, przepełniony był humorem i oryginalnym wykonaniem przez naszych dżentelmenów, znanych i bardzo lubianych piosenek. Nie zabrakło także kolorowych tulipanów i  serdecznych życzeń. Męska część społeczności uczniowskiej przy akompaniamencie Szymona Platy zaśpiewała także „Sto lat”. Na zakończenie apelu pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim Paniom i wręczył kwiaty.   W poniedziałek dziewczynki odwdzięczyły się naszym młodym mężczyznom i z okazji ich święta przygotowały słodki poczęstunek, który z przyjemnością wspólnie konsumowali.
13 marca, 2019|Aktualności
 • IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

  IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

IV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Uczniowie klasy trzeciej, czwartej i szóstej wzięli udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”, którego celem  jest propagowanie czytelnictwa. Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie „Wielka Liga Czytelników”, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM, Pedagogiczna Biblioteka w Katowicach, Instytut Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. Patronat honorowy nad konkursem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz  Marszałek Województwa Śląskiego. Rywalizacja w etapie szkolnym polega na tym, że uczniowie czytali wybrane książki, a następnie rozwiązywali test. Za każdy prawidłowo rozwiązany, uczestnicy zdobywali „sprawność”, których należało zdobyć sześć aby móc przystąpić do testu kwalifikacyjnego w konkursie powiatowym. W zmaganiach czytelniczych w naszej szkole wzięło udział dwudziestu uczniów. Wytrwało i ukończyło pierwszy etap siedmioro uczniów z kategorii klas I-IV oraz cztery uczennice w kategorii klas V-VIII. Etap drugi odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzynie. Koordynatorem rywalizacji na szczeblu powiatowym była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Filia w Kościerzynie. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii uczniów młodszych: Zuzanna Jedynak, Bartłomiej Pałubicki i Monika von Domaros. Drużynę starszą stanowiły Kinga Pastwa i Wiktoria Radtka. Z wielką dumą pragniemy poinformować,  iż uczennice ze starszej grupy napisały najlepiej test w tym etapie i tym samym 28 marca będą reprezentowały powiat kościerski na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy dziewczynom z klasy szóstej i życzymy powodzenia w kolejnych rundach rywalizacji !!!
13 marca, 2019|Aktualności
 • Europejski Dzień Logopedy Europejski Dzień Logopedy

  Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy

6 marca br.  nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy.  Z tej okazji zostały przygotowane zajęcia logopedyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, czyli klasy „O”. Dzieci wzięły udział w grupowych zajęciach logopedycznych, podczas których odbyli „Wędrówkę z Języczkiem Podróżniczkiem”, wykonując z ogromnym zaangażowaniem ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego. Dzieci bardzo dobrze bawiły się podczas zabaw logopedycznych, logorytmicznych oraz przy robieniu baniek mydlanych.
8 marca, 2019|Aktualności
 • Tłusty czwartek Tłusty czwartek

  Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

Czwartek przed wielkim postem znany jest w naszej tradycji jako tłusty czwartek. W tym dniu dozwolone jest objadanie się słodkościami, a szczególnie pączkami. Stąd też na wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły oraz gimnazjalistów czekała niespodzianka – każdy poczęstowany został słodkim pączkiem.
4 marca, 2019|Aktualności
 • X Przegląd Piosenki Obcojęzycznej X Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

  X Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

X Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

28 lutego uczennice naszej szkoły wzięły udział w jubileuszowym, dziesiątym Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Wielkim Klinczu. Jury,  którego gościem honorowym była pani Weronika Korthals, wysłuchało 26 prezentacji. Głównym celem przeglądu jest promowanie talentów wokalnych, językowych i muzycznych uczniów z terenu powiatu kościerskiego. Uczestnicy rywalizują w kategorii solistów i zespołów, grupie wiekowej klas IV-VII oraz VIII i III gimnazjum. Z roku na rok przegląd cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a uczestnicy prezentują coraz wyższy poziom. W tegorocznym przeglądzie, Łucja Żabińska z klasy VI zaprezentowała utwór „Shallow”, a siostry Bernadeta i Honorata Żabińskie wykonały utwór „Read all about it”, za który otrzymały wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
4 marca, 2019|Aktualności
 • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

  Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca to od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” W naszej szkole tego dnia uczniowie klasy Va przybliżyli swoim koleżankom i kolegom krótką historię Inki, Zapory, Witolda Pileckiego i innych „Wyklętych – Niezłomnych”. Obejrzeliśmy także spektakl teatralny poświęcony Jankowi Rodowiczowi – Anodzie.
1 marca, 2019|Aktualności
 • Bal karnawałowy Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

8 lutego br. w naszej szkole odbył się kolejny już Bal Karnawałowy. Nasi uczniowie mogli się przez kilka godzin bawić razem z animatorką Meridą, która to sprawiła, że uczestnicy balu nie mieli chwili wytchnienia w zabawie.
1 marca, 2019|Aktualności
 • Wicemistrzynie Powiatu Kościerskiego w piłce ręcznej Wicemistrzynie Powiatu Kościerskiego w piłce ręcznej

  Wicemistrzynie Powiatu Kościerskiego w piłce ręcznej

Wicemistrzynie Powiatu Kościerskiego w piłce ręcznej

Dnia 1 lutego 2019 roku w hali sportowej w Nowej Karczmie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Liedtke (kapitan zespołu), Zofia Schütz,  Agnieszka Liedtke, Natalia Banaszak, Antonina Czarnowska, Anna Kłopotek, Gosia Sobiecka, Łucja Żabińska i Paulina Schütz wywalczyła II miejsce w powiecie kościerskim. W meczu finałowym nasze zawodniczki nieznacznie ustąpiły utytułowanej drużynie z Nowej Karczmy. Gratulujemy !!! Opiekun: Przemysław Kozłowski
4 lutego, 2019|Aktualności
 • Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Kaliszu upamiętniła to wydarzenie 24 stycznia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dzieci z VI klasy  wraz z panią Kingą Kuczkowską przygotowały wspaniały występ artystyczny w pt. ” A nadzieja znów wstąpi w nas”. Nasi najmłodsi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom, poprzez recytowanie pięknych wierszy. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie: Maria Zabrocka, Joanna Żywicka, Beata Laska i Joanna Szamocka. Uroczystość wypadła pięknie,  uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie przy kawie i słodkościach mogli miło spędzić czas patrząc na swoje wnuki.
4 lutego, 2019|Aktualności
 • Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte” Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

  Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

3 stycznia rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs z języka niemieckiego „Die schönste Weihnachtskarte” dla szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było wykonanie kartki bożonarodzeniowej ozdobionej zgodnie z tematyką świąteczną oraz zawierającą życzenia w języku niemieckim. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województwa pomorskiego. Prace naszych uczennic okazały się bezkonkurencyjne. Wyniki konkursu wyglądają następująco: Karolina Literska – I miejsce Oliwia Nowak – II miejsce Prace Dominiki Wałdoch oraz Darii Błaszkowskiej zostały wyróżnione. Dziewczęta po raz kolejny wykazały się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym. Nieobca jest im również znajomość języka niemieckiego. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
11 stycznia, 2019|Aktualności