tel./fax 058-6880151|szkolakalisz@op.pl

Aktualności

 • Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte” Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

  Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

Konkurs Wojewódzki „Die schönste Weihnachtskarte”

3 stycznia rozstrzygnięty został wojewódzki konkurs z języka niemieckiego „Die schönste Weihnachtskarte” dla szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było wykonanie kartki bożonarodzeniowej ozdobionej zgodnie z tematyką świąteczną oraz zawierającą życzenia w języku niemieckim. W konkursie uczestniczyli uczniowie z województwa pomorskiego. Prace naszych uczennic okazały się bezkonkurencyjne. Wyniki konkursu wyglądają następująco: Karolina Literska – I miejsce Oliwia Nowak – II miejsce Prace Dominiki Wałdoch oraz Darii Błaszkowskiej zostały wyróżnione. Dziewczęta po raz kolejny wykazały się ogromną kreatywnością oraz talentem plastycznym. Nieobca jest im również znajomość języka niemieckiego. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
11 stycznia, 2019|Aktualności
 • Koncert kolęd Koncert kolęd

  Koncert kolęd

Koncert kolęd

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, we wtorek 25 grudnia, po raz pierwszy w naszym kościele parafialnym, odbył się koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści przedstawili zgromadzonym uczestnikom zarówno tradycyjne jak i współczesne Bożonarodzeniowe utwory. To wydarzenie sprawiło, że na nowo odżyła wielowiekowa tradycja wspólnego śpiewania kolęd. Podczas koncertu, panowała sympatyczna i ciepła atmosfera pełna życzliwości i uśmiechu. Dziękujemy mieszkańcom Kalisza i  gościom za uczestnictwo w tym wydarzeniu i radosne uczczenie tych jakże rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w naszym skromnym kaliskim kościele.
11 stycznia, 2019|Aktualności
 • A nadzieja znów wstąpi w nas A nadzieja znów wstąpi w nas

  A nadzieja znów wstąpi w nas

A nadzieja znów wstąpi w nas

Co roku obchodzimy w naszej szkole pełne radości i uroczystej atmosfery przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W klasach i na holu widnieją świąteczne ozdoby, zewsząd słychać śpiew kolęd i pastorałek. Klasa VI przedstawiła program artystyczny, którego głównym przesłaniem było odpowiednie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, byśmy znaleźli w tym wyjątkowym okresie czas dla siebie i rodziny. Dyrektor szkoły, pan Jarosław Ginter złożył życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by w gronie klasowym podzielić się opłatkiem oraz zasiąść przy wigilijnym stole.  
8 stycznia, 2019|Aktualności
 • Kolędnicy Kolędnicy

  Kolędnicy

Kolędnicy

Podtrzymując jedną z tradycji świątecznych w naszym regionie – tzw. kolędowanie, czyli odwiedzanie domów przez kolędników – uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Mariuszem Falkowskim, a pod patronatem Ks. Proboszcza Ryszarda Zielińskiego przebrani za postacie charakterystyczne dla grup kolędniczych złożyli wizytę rodzinom z naszej miejscowości i nie tylko. Śpiewali oni kolędy i składali życzenia świąteczne i noworoczne.
21 grudnia, 2018|Aktualności
 • Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy

  Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy

Przedświąteczna pomoc dla Ukrainy

Coroczną już tradycją stała się przedświąteczna pomoc udzielana przez naszą szkolną społeczność sąsiadom z Ukrainy. Po raz kolejny więc naszą szkołę odwiedził ksiądz Andrzej Draws – proboszcz polskiej Parafii w Trzcieńcu. Od kilku tygodni przygotowaliśmy się do tego spotkania zbierając m.in. zabawki, słodycze i ubrania. Za pośrednictwem kapłana, darowaliśmy je naszym koleżankom i kolegom z Ukrainy. Samorząd Uczniowski,  podczas Andrzejek, zebrał również pieniądze, które także przekazał jako pomoc potrzebującym. Uczniowie klasy ósmej z wielką radością przekazali zrobione sobie nawzajem mikołajkowe prezenty dla kolegów zza wschodniej granicy. Klasa szósta zebrała fundusze na zakup cieplutkich, polarowych kocy. Ksiądz Andrzej podczas wizyty, przypomniał nam, że każdy z nas może podzielić się tym co posiada i kontynuować misję Św. Mikołaja. Uświadomił nas, jak  wielu  ludzi jest nadal potrzebujących naszej pomocy i zwrócił uwagę, abyśmy umieli ich dostrzec w naszym otoczeniu. Było to nasze kolejne już spotkanie z zaprzyjaźnionym kapłanem z Ukrainy i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce. Z wielką radością obserwujemy coraz większą hojność naszej szkolnej społeczności, co pozwala stwierdzić, że nie jest nam obojętny los drugiego człowieka, i tym samym stajemy się lepszymi ludźmi. Tak trzymać !!!
12 grudnia, 2018|Aktualności
 • Mikołajki Mikołajki

  Mikołajki

Mikołajki

Mimo że za oknem pogoda bardziej jesienna niż zimowa, to kalendarza nie oszukasz. Za nami już 6 grudnia Mikołajki. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach do szkolnych drzwi zapukał najprawdziwszy święty Mikołaj i wraz z towarzyszącymi mu Śnieżynkami obdarował uczniów słodkościami. Dla każdego miał też kilka ciepłych słów i moc życzeń na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Również 6 grudnia odbył […]
11 grudnia, 2018|Aktualności
 • Mali artyści Mali artyści

  Mali artyści

Mali artyści

Nasi mali artyści nie mogą narzekać na brak motywacji do poszukiwania coraz ciekawszych interpretacji malarskich otaczającej nas przyrody. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swojego talentu w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy z nich to cyklicznie odbywający się XXIII Pomorski Konkurs Plastyczny „Jesień na Kaszubach” organizowany przez CKiB Brusy. Jury tego prestiżowego konkursu przyznało III miejsce naszej uczennicy z klasy I Amelii Breza. Drugi konkurs zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy w Kościerzynie dotyczył siedlisk przyrodniczych WPK. Nagrody otrzymali: I kategoria (klasy 0-I SP) Agata Chrapkowska SP Kalisz Amelia Kleinszmidt SP Kalisz II kategoria (klasy II-III SP) Alan Ellwart SP Kalisz Zuzanna Jedynak SP Kalisz Wyróżnienia: Wiktoria Rekowska SP Kalisz
11 grudnia, 2018|Aktualności
 • Konkurs „Las w poezji” Konkurs „Las w poezji”

  Konkurs „Las w poezji”

Konkurs „Las w poezji”

Dnia 28 listopada, korzystając z zaproszenia Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inki” w Podjazach,  nasi uczniowie wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim zatytułowanym „Las w poezji”. W swoim założeniu współzawodnictwo konkursowe ma za zadanie popularyzację literatury pięknej związanej z tematyką leśną oraz  poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko-poetyckich, a patronat nad tym wydarzeniem sprawowało Nadleśnictwo Lipusz. Naszą szkołę reprezentowali: Kaja Knopik, Laura Żabińska, Julian Rekowski, Kamil Zabrocki i Wiktoria Wolter. Uczniowie recytowali w trzech grupach wiekowych. Z wielką radością informujemy o odniesionych sukcesach naszych reprezentantów! Otóż  Kaja Knopik zajęła pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas I-III, a Wiktoria Wolter uzyskała drugie miejsce w najstarszej grupie wiekowej . Laureatom i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy !
11 grudnia, 2018|Aktualności
 • Spotkanie z pisarką Spotkanie z pisarką

  Spotkanie z pisarką

Spotkanie z pisarką

Uczennice klasy piątej i szóstej w roku szkolnym 2018/ 2019 ponownie uczestniczą w ogólnopolskim konkursie – Wielkim Maratonie Czytelniczym. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Patronatem honorowym konkurs objęło Gdańskie Kuratorium Oświaty, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska. Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i  rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ważnym aspektem zmagań czytelniczych jest również budowanie świadomości humanistycznej. Uczniowie co miesiąc czytają książkę, którą zaproponowali organizatorzy na dany miesiąc, a następnie piszą test wiedzy z tego materiału. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy wytrwałości maratończyka. Zgodnie z olimpijską zasadą, że każdy zawodnik biegu maratońskiego, który dobiega do linii mety jest zwycięzcą, trzymamy kciuki za zakończenie zmagań. Już teraz chcemy pogratulować naszym przedstawicielom biorącym udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym ambicji, zaangażowania i chęci rywalizacji. Reprezentanci naszej szkoły w tym konkursie to: Klasa V Wiktoria Turzyńska, Laura Żabińska, Paulina Schűtz Klasa V Maria Kryzel, Zofia Schűtz, Kinga Pastwa Wiktoria Radtka  ,Marta Breza . Pod koniec listopada, uczestniczki Wielkiego Maratonu Czytelniczego, wzięły udział w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej 42. Zgromadzonych przywitał pan Zbigniew Walczak – kierownik placówki, który zorganizował  spotkanie z panią Anną Czerwińską –Rydel  – autorką książek biograficznych o wybitnych Polakach. Pisarka opowiedziała o swojej pracy, zbieraniu informacji i poszukiwaniu ciekawostek biograficznych. Żartobliwie opowiadała także o „niemocy twórczej” i „wenie pisarskiej” oraz wielkiej miłości do zwierząt. Na zakończenie, autorka zachęciła wszystkich uczestników spotkania do zdobywania własnych celów i szczytów, które każdy powinien sobie wyznaczać.
10 grudnia, 2018|Aktualności
 • Andrzejki Andrzejki

  Andrzejki

Andrzejki

Ostatnią przedadwentową okazją do zabawy są tzw. andrzejki. Z tej okazji uczniowie klas IV- VIII wraz z nauczycielami zorganizowali w naszej szkole wieczór andrzejkowy. W tym dniu dla dzieci zorganizowano różne atrakcje jak loteria fantowa, wróżby, konkursy, tańce integracyjne i odkrywcze zabawy. Wszystko  cieszyło się wielkim zainteresowaniem i wywołały wielką radość na  twarzach dzieci. Uczniowie, gdy zgłodnieli, mieli możliwość skorzystania z małej gastronomi przygotowanej przez nauczycieli. Pedagodzy oferowali: popcorn, gofry z bitą śmietaną, galaretkę, muffinki, kanapki typu sandwich i soki. Oczywiście nie zabrakło także dobrej muzyki. Miłośnicy tańca mogli dać upust swojej energii na parkiecie.
10 grudnia, 2018|Aktualności