31 października br. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Na balu tym można było zobaczyć wiele „świętych postaci”. Wśród nich dostrzec można było Św. Jana Pawła II, św. Franciszka,  św. Rocha , św. Józefinę Bakhitę , św. Weronikę, św. Jadwigę, św. Maryję i Józefa, licznych aniołów i wiele, wiele innych postaci.

Od kilku lat pojawia się bowiem w Polsce trend na to, by dzieci brały udział raczej w obchodach tzw. „Halloween”! A przecież jest to zwyczaj zupełnie obcy naszej kulturze i tradycji chrześcijańskiej. Atmosfera „Halloween” próbuje zakpić sobie ze zmarłych, wyśmiewa i parodiuje życie pozagrobowe, i zachęca dzieci, by przebierać się za postaci i stwory ze swej natury złe (diabły, duchy, demony, czarownice, wampiry itp.).

Celem zaś Balu było ukazanie prawdziwej radości człowieka, który ma nadzieję, by po śmierci znaleźć się w niebie. Była to także okazja, by dzieci bliżej poznały wiele naprawdę ciekawych postaci świętych, Uczniowie bawili się przy muzyce chrześcijańskiej i wyrażali swą radość gestami. Na koniec zostały wręczone nagrody dla każdego dziecka.

Pamiętaliśmy również o zmarłych pracownikach szkoły i weteranach.