Koniec roku jest zawsze okazją do podsumowania całorocznych akcji prowadzonych przez panią Agnieszkę Żywicką.

Pierwszą z nich była akcja „Nakrętki dla Karolinki”. Była to już ósma edycja zbierania plastikowych nakrętek. Po raz piąty zbieraliśmy je dla siedmioletniej Karolinki Orlikowskiej, która cierpi na mnogość chorób i wad rozwojowych spowodowanych przepukliną oponowo-rdzeniową. Uczniowie naszej szkoły zbierali plastikowe nakrętki, a następnie przekazywali je rodzicom Karolinki. Przez cały rok szkolny 67 uczniów wspierało akcję, by zebrać łącznie ponad 573 kilogramy plastikowych nakrętek. Mimo mniejszej liczby uczestników niż w zeszłym roku, udało nam się zebrać większą masę nakrętek.

Wszyscy biorący udział otrzymali drobny wyraz wdzięczności za udzieloną pomoc. Najbardziej aktywni zbieracze (każdy przyniósł ponad 13 kilogramów) otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Uczennica, która zajęła I miejsce przyniosła ponad 121 kilogramów nakrętek, co świadczy o ogromnym zaangażowaniu i wsparciu całej rodziny. Najbardziej aktywną klasą była „zerówka”, tam bowiem zebrano 210 kg.

Osoby, które zebrały najwięcej zakrętek:

1 Amelia Knopik „0” 121 kg nakrętek

2 Wiktoria Reszka IVA 54 kg

3 Karolina Kulas I 35 kg

4 Marika Żywicka „0” 23 kg

5 Weronika Mazurkiewicz IVA 19 kg

6 Julia Breza III 16 kg

7 Karina Mazurkiewicz VI 15 kg

8 Ksawery Drewa „0” 14 kg

9 Zuzanna Jedynak II 13,5 kg

10 Oliwia Nowak VII 13 kg

Pod koniec roku, mama Karolinki, pani Anna Orlikowska poprosiła o rozszerzenie akcji o zbieranie starych telefonów komórkowych i smartfonów. Udało się zebrać 2 kg 370 g tych elektrośmieci.

Zapraszamy wszystkich do zbierania nakrętek i starych telefonów już przez całe wakacje. Na pewno w nowym roku szkolnym będziemy akcje kontynuować. Liczymy na Wasze wsparcie.

W tym roku szkolnym wychowawczyni świetlicy, pani Agnieszka Żywicka, kontynuowała akcję chroniącą środowisko naturalne „Edukujemy – Pomagamy”. Organizatorem tej akcji jest firma REBA Organizacja Odzysku. Od kilku już lat szkoła bierze udział w tym projekcie. Celem nadrzędnym jest zbiórka zużytych baterii i akumulatorów przenośnych, jak również zapoznanie dzieci z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska. W akcji wzięło udział 31 uczniów z klas „0” – VI, którzy łącznie zebrali ponad 147 kilogramów baterii. Nagrody książkowe otrzymują:

1 Wiktoria Reszka IVA 34,5 kg

2 Karolina Kulas I 21,5 kg

3 Marika Żywicka „0” 13 kg

4 Amelia Knopik „0” 12,5 kg

5 Kinga Pastwa V 6,5 kg

W tym roku udało się zebrać więcej zużytych baterii i akumulatorków niż w zeszłym roku, a także zwiększyła się liczba uczestników. Jako klasa najwięcej zebrała IVA.

Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do zbierania zużytych baterii, aby w przyszłym roku udało nam się zebrać ich więcej oraz by w akcji wzięła udział większa liczba uczniów.